+

TEDAVİLER

Zirkonyum Tedavisi

Zirkonyum, 18. yüzyılda keşfedilen biyo uyumluluğu yüksek bir madendir. Birçok sanayi alanında yaygın olarak kullanılır ve ülkemize Amerika, Rusya, Avustralya gibi ülkelerden ithalat yoluyla getirilmektedir. 


Zirkonyum, protetik diş tedavileri kapsamında bir porselen kaplama yöntemi olarak diş hekimliği alanında da kullanılır. Zirkonyumun diş tedavilerinde kullanım sebepleri şunlardır;


  • Diğer metal diş kaplamalarından farklı olarak zirkonyum dişlerin alt yapılarında metal bulunmaz, zirkonyum dişler metal desteksizdir.
  • Zirkonyum maddesi, aşınma ve yıpranmaya dayanıklı, güçlü bir materyaldir ve diş kaplamada kullanılan diğer metallere göre daha dirençlidir.
  • Zirkonyum dişin diğer ağız dokularıyla uyumu yüksektir. Işığı geçirgen ve saydam olarak ifade edilebilecek yapısıyka doğal dişlere çok benzer.
  • Zirkonyum ısıya dayanıklıdır.

Kısaca zirkonyum diş, herhangi bir alerjik reaksiyona neden vermemesi, ışığı yansıtarak sunduğu camsı görüntü ile doğan bir görünüm sunması ile öne çıkan estetik bir doğal bir tedavi yöntemidir.